Home » Info » Sme zelená firma roka! Náš projekt KOLO získal ocenenie Via Bona Slovakia
Publikované: 12.05.2023

Už 22 rokov Nadácia Pontis oceňuje firmy za zodpovedné podnikanie, filantropiu a projekty hodné nasledovania. Tohtoročné slávnostné odovzdávanie cien Via Bona Slovakia v siedmych kategóriách prebehlo včera večer a my sa dnes s vami chceme podeliť o veľkú radosť z víťazstva v kategórii Zelená firma. Cenu sme získali za projekt KOLO – Bratislavské centrum opätovného použitia, ktorý sme zrealizovali v spolupráci s Magistrátom hlavného mesta. Nesmierne sa z tohto výsledku tešíme.

KOLO sa teší každodennej obľube Bratislavčaniek a Bratislavčanov. Od októbra minulého roka sme v ňom privítali už 80 000 návštevníkov, vyzbierali viac ako 100 ton potenciálneho odpadu a zrealizovali 50 cirkulárnych stretnutí. KOLO je miesto druhých šancí pre veci a zážitkov pre ľudí. 

V posledných rokoch realizujeme spoločne s hlavným mestom niekoľko rozmanitých projektov, ktoré vedú Bratislavu k cirkularite. Stromčeky sa menia na knižnice, kuchynské zvyšky na elektrinu, bioplyn a hodnotný biouhlíkový substrát. Zariadenie na energetické využitie odpadu (ZEVO) sme pripojili na KVET (Kombinovaná výroba elektriny a tepla), vďaka čomu sa môže energia z odpadov premeniť na teplo pre časť bratislavských domácností. 

 

Ďakujeme všetkým, ktorí sú súčasťou našich cirkulárnych projektov.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *