Home » Oznamy » Distribúcia žltých a modrých vriec pre rodinné domy v roku 2023
Publikované: 22.05.2023

Od mája 2023 distribuujeme vrecia vo všetkých mestských častiach Bratislavy. Balíčky so žltými a modrými rolkami postupne dodáme zapojeným rodinným domom do konca novembra.

Žlté a modré vrecia slúžia na zber triedeného odpadu z rodinných domov a ich počet je určený na 12 nasledujúcich mesiacov. Prosíme, aby ste minimalizovali objem plastových fliaš a nápojových kartónov stláčaním a objem krabíc rozkladaním.

Odvozový deň triedeného odpadu si môžete pozrieť v tabuľke Zistite si váš odvozový deň, triedený odpad – vrecový zber. Financovanie triedeného zberu na území hlavného mesta zabezpečuje organizácia zodpovednosti výrobcov NATUR-PACK, a.s.

V prípade ďalších otázok kontaktujte naše zákaznícke centrum na zakazka@olo.sk alebo cez tel.č. 02/50 110 660.

Ďakujeme, že triedite a zlepšujete tým životné prostredie Bratislavy.

 

Harmonogram roznosu vriec 2023

Názov MČ

Distribúcia vriec

Podunajské Biskupice

1.5.2023- 30.6.2023  

Vrakuňa

Staré Mesto

Devín

Devínska Nová Ves

Petržalka

Vajnory

 

 

Záhorská Bystrica

1.7.2023- 31.8.2023  

Dúbravka

Karlova Ves

Lamač

Jarovce

Rusovce

Čunovo

 

 

Rača

1.9.2023- 30.11.2023  

Nové Mesto

Ružinov

31 komentárov

 1. Korcek píše:

  Prosím vás kedy sa budú distribuovať vrecia na odpad vo Vajnoroch pre rok 2024 ?

  • zuzka píše:

   Dobrý deň,
   aj tento rok budeme zabezpečovať distribúciu žltých a modrých vriec v mestskej časti Vajnory, a to v priebehu mesiaca jún. Harmonogram distribúcie vriec pre rodinné domy je k dispozícii na našej webovej stránke: https://www.olo.sk/distribucia-zltych-a-modrych-vriec-pre-rodinne-domy-v-roku-2024/
   V prípade, že by ste potrebovali vrecia skôr, je možné ich vyzdvihnúť na našom zákazníckom centre na adrese Ivanská cesta 22, v pracovné dni, v čase od 7:00h do 16:00h.
   Ďakujeme, že triedite odpad.
   S pozdravom, Tím OLO.

 2. attila szalai píše:

  Dobry den , kedy sa distribuju vrecia na odpad v 2024?
  V roku 2023 sa na Lesnicku 10 neboli dodane vrecia v ramci harmonogramu…museli sme ich vyzdvihnut na ivanskej ceste, preco?

  • zuzka píše:

   Dobrý deň,
   distribúcia vriec určených na zber vytriedených zložiek komunálneho odpadu do rodinných domov (ďalej iba vrecia) prebieha bezodplatne. Z dôvodu udržateľnosti služby a racionalizácie procesu sa rozvoz vriec na adresné body vykonáva 1x ročne pre každú domácnosť a to spravidla v období od mája do októbra. V prípade, ak poplatníkovi boli vrecia ukradnuté alebo ich minul skôr, ako za 12 mesiacov, má možnosť si vrecia vyzdvihnúť bezodplatne na zákazníckom oddelení OLO v pracovných dňoch od 7:00h do 16:00h. V prípade, ak požadujete individuálny prístup a výnimku z uvedených pravidiel, je potrebné vždy kontaktovať zákaznícke oddelenie OLO a.s. na čísle 02/ 50 110 111 alebo mailom na zakazka@olo.sk
   Pre rok 2024 predpokladáme zverejnenie harmonogramu rozvozu vriec v mesiaci apríl 2024.
   S pozdravom, Tím OLO

 3. Marian píše:

  Dobry den,

  Dodnes sme nedostali vrecia. Slivkovy sad, Zahorska bystrica. Mozem davat papier do zlteho? Tych mame prebytok. Odpvoved, ze si mam prist po vrecia na druhy koniec mesta ani prosim nepiste. Vdaka za dodanie a podpru separovania 😉

  • zuzka píše:

   Dobrý deň,
   vrecia Vám môžeme doručiť, pričom lehota dodania je 30 dní od podania žiadosti v závislosti od prevádzkových možností. Preto Vás prosíme o zaslanie konkrétnej adresy na náš mail zakazka@olo.sk
   Prosíme, vykladajte len vrecia dodané od OLO a.s. avšak v súlade s pravidlami triedenia. Papier nepatrí do žltého vreca ale do modrého vreca.
   Ak by ste predsa len mali cestu okolo našej centrály, vrecia si môžete osobne vyzdvihnúť na Zákazníckom centre OLO a.s., Ivanská cesta 22, v pracovný deň od 7:00-16:00 hod.
   S pozdravom, Tím OLO

 4. Milan Chrappa píše:

  Dobrý deň, chcem sa opýtať, či stačí dať vrecia pred dom na Laurotovej 18. Cesta bola vo veľmi zlom stave, ale na vlastné náklady sme vybetónovali pásy v najhoršom úseku (Mestská časť Nové Mesto nás ignoruje). Taktiež nám neboli dodané nové vrecia. Máme ešte čakať?

  S pozdravom, Milan Chrappa

  • zuzka píše:

   Dobrý deň,
   ďakujeme za Váš podnet.
   Uzavreté žlté a modré vrecia musia byť vyložené v deň zberu od 6:00 do 18:00 hod. na obvyklom mieste zberu zmesového komunálneho odpadu. Toto miesto (a vrecia) musí byť viditeľné a dostupné pre posádku a zvozovú techniku.
   Dodaj vriec sme zaznamenali a budú Vám doručené. Lehota dodania je 30 dní od podania žiadosti v závislosti od prevádzkových možností.
   Ďakujeme za porozumenie.
   S pozdravom, Tím OLO

 5. Jana píše:

  Dobrý deň,
  bol už v Rači rozvoz? Bývame Pri kolíske a zatiaľ sme vrecia neobdržali. Ďakujem

  • zuzka píše:

   Dobrý deň,
   v danej lokalite hromadná distribúcia vriec už prebehla.
   Vrecia si môžete vyzdvihnúť na Zákazníckom centre OLO na Ivanskej ceste 22 v pracovné dni, v čase 7:00h – 16:00h.
   S pozdravom, Tím OLO

 6. Kristina Stolarikova píše:

  Dobry den. Byvame v rd v Jarovciach a teda podla harmonogramu nam uz mali byt distribuovane vrecia. Pytali sme sa aj susedov, no su na tom rovnako. Budu teda este distrubuovane? Dakujem.

  • zuzka píše:

   Dobrý deň,
   po preverení informácií boli vrecia na Vašej ulici už rozdistribuované.
   Vrecia na triedený odpad si môžete prevziať osobne na našom Oddelení služieb zákazníkom, na Ivanskej ceste 22 v pracovných dňoch od 7,00 – 16,00 hod. naproti podpisu.
   S pozdravom, Tím OLO

 7. Milada Dobrotková píše:

  Prosím dodať modré a žlté vrecia do RD v Rači.

  • zuzka píše:

   Dobrý deň,
   v súlade s harmonogramom hromadnej distribúcie vriec v tomto roku, dodaj vriec v mestskej časti Bratislava-Rača zabezpečujeme v priebehu 36. – 38. kalendárneho týždňa.
   Aktuálne teda začala hromadná distribúcia vriec v tejto mestskej časti.
   Ďakujeme, že triedite odpad.
   S pozdravom, Tím OLO

 8. Ondrej píše:

  Dobry deň.Minuli sa nám žlté vrecia sme MČ Lamač kde máte
  Distribúcia vriec od 1.7.23 do 31.8.2023 no nedostali sme zatiaľ nič.

  • zuzka píše:

   Dobrý deň,
   hromadná distribúcia vriec pre mestskú časť Lamač bola ukončená.
   Vrecia na triedený odpad si môžete prevziať osobne na našom Oddelení služieb zákazníkom, na Ivanskej ceste 22 v pracovných dňoch od 7,00 – 16,00 hod.
   S pozdravom, Tím OLO

 9. Ingrid Ščepková píše:

  Dobrý deň,
  bývame v RD na Slivkovom sade č. 18, Záhorská Bystrica. Všimli sme si, že okolité ulice už mali rozdané vrecia (žlté a modré) my sme ich tento rok nedostali.
  Ďakujem za pochopenie.

  S pozdravom
  Ingrid Ščepková

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   vrecia Vám posádka doručí do 30 dní, prípadne si ich môžete prevziať osobne na našom Oddelení služieb zákazníkom, na Ivanskej ceste 22 v pracovných dňoch od 7,00 – 16,00 hod.

   S pozdravom, Tím OLO

 10. Mariana Strouhalová píše:

  Dobrý deň, ak by som si zakúpila nádoby na triedený zber, odvoz by bol zadarmo, alebo potom sa platí? Ďakujem.

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   naplnené žlté a modré vrecia môžete skladovať aj vo vlastných nádobách. V deň odvozu odpadu musia byť vrecia zviazané a vyložené na obvyklom mieste odvozu zmesového komunálneho odpadu.

   S pozdravom, Tím OLO

 11. Robert Sulik píše:

  Dobrý deň, je známy presnejší dátum distribúcie vriec pre Záhorskú Bystricu?

 12. Anita Kyselicova píše:

  Dobry den, kolko stoja nadoby na modry a zlty odpad do ktorych sa vkladaju naplnene distribuovane vrecia (pri rodinnom dome) Rusovce

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   cena jednej 120 l zbernej nádoby na triedený odpad (papier a plast) je 27 € a cena jednej 240 l zbernej nádoby je 39 €.
   Nádoby budeme dodávať od konca júna 2023.

   S pozdravom, Tím OLO

 13. jivanic píše:

  my sme vrecia nedostali,skrátka ste nás obišli aj keď celá ulica dostala. keď som si po be bol na ivanskej ceste,pani mi nevedela vydať celý nárok,lebo že ich máte málo. a posádka to údajne nevozí. takže? máme netriediť?

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   napíšte nám prosím Vašu presnú adresu na zakazka@olo.sk, kolegovia situáciu preveria.

   S pozdravom, Tím OLO

 14. Júlia Domaracká píše:

  Dobrý deň, pýtam sa v mene mojej vyše 90-ročnej matky. Akým spôsobom sa vrecia distribuujú? Odovzdaním do ruky? Už niekoľko mesiacov jej vrecia chýbajú, žiadala som o dodanie mailom, ale vrecia sa ku nej nedostali. Možno boli položené na odpadovú nádobu, ktorá je vzdialená od domu a nikto z nás, ktorí jej chodíme pomáhať, ich nenašiel. Poradíte, ako ďalej?
  Ďakujem.

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   vrecia na triedený zber sa dodávajú hromadne, po jednotlivých mestských častiach, raz ročne. Distribúcia prebieha zavesením balíka vriec na plot alebo bránku, prípadne prehodením na pozemok. Je možné, že po dodaní vriec okoloidúci tieto vrecia zobral. Po upresnení adresy Vám vieme poslať bližšie informácie ohľadom termínu hromadnej distribúcie pre Vašu mestskú časť.
   V prípade záujmu vieme dodať vrecia na triedený zber na adresu do 30 dní alebo si ich môžete vyzdvihnúť osobne na našom Oddelení služieb zákazníkom, na Ivanskej ceste 22 v pracovných dňoch od 7.00 – 16.00 hod.

   S pozdravom, Tím OLO

 15. Marianna Pálfyová píše:

  Dobrý deň minuli sa mi žlté vrecia na plasty, ako by som mohla dostať aspoň kotúč nových,keďže nový rozvoz bude až od 1.9.2023 pre MĆ Rača, som z adresy Vychodná 1, dakujem

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   vrecia Vám posádka doručí najneskôr do 30 dní. Ak potrebujete vrecia skôr, môžete si ich prevziať na Oddelení služieb zákazníkom na Ivanskej ceste 22 v pracovných dňoch od 7,00 – 16,00 hod.

   Tím OLO

 16. Michal gal píše:

  Dobry den.Nedostal som vrecia od zaciatku rozvozu triedeneho odpadu gal michal vlcie hrdlo 16581

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   vrecia na triedený odpad sa distribuujú 1x ročne, v MČ Ružinov sa budú distribuovať v mesiacoch september – november 2023. Ak sa Vám minuli a potrebujete ich skôr, môžete si ich vyzdvihnúť na zákazníckom oddelení OLO počas pracovných dní od 7:00-16:00 hod, na adrese Ivanská cesta 22, Bratislava.

   S pozdravom, Tím OLO

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *