Home » Tlačové správy » Roznos vriec pre mestské časti zapojené v prvej etape vrecového zberu triedeného odpadu
Publikované: 29.04.2021

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO a.s.) bude roznášať ďalšie vrecia pre mestské časti zapojené v prvej etape vrecového zberu triedeného odpadu z rodinných domov.

Bratislava vyhodnotila prvú etapu zmeny systému zberu a odvozu vytriedeného odpadu z rodinných domov a v roku 2021 zapojí postupne všetky mestské časti. V auguste 2020 mesto spustilo prvú etapu nového spôsobu zberu papiera a plastu zbieraného spolu s kompozitnými a kovovými obalmi formou vrecového zberu s odvozom priamo spred rodinných domov. Prvú etapu projektu odskúšalo mesto v siedmich mestských častiach. Odvtedy sme sledovali správnosť triedenia a čistoty triedeného odpadu, čistotu životného prostredia na bývalých zberných hniezdach či mieru zapojenia domácností do vrecového zberu. Výsledné dáta sme spolu s ohľadom na prieskum spokojnosti občanov s novým systémom zberu spracovali do vyhodnotenia 1. etapy realizácie, na základe ktorého sme tento spôsob zberu zaviedli od februára 2021 v ďalších troch mestských častiach: v Rači, Novom Meste a Ružinove a od septembra ho zavedieme aj v ostatných mestských častiach Bratislavy.

Roznos vriec bude prebiehať počas mája a júna 2021 v MČ Podunajské Biskupice, Vrakuňa, Staré Mesto, Devínska Nová Ves, Devín, Petržalka a Vajnory podľa harmonogramu. Letáky k prebiehajúcej druhej etape tieto MČ obdržali v decembri 2020, obyvatelia ich nájdu aj na https://www.olo.sk/letaky-k-2-etape-vrecoveho-zberu-triedeneho-odpadu/
Žlté a modré vrecia slúžia na zber triedeného odpadu z rodinných domov a ich počet (30 ks modrých vriec na papier a 40 ks žltých vriec na plasty, kovové obaly a nápojové kartóny) je určený na 12 mesiacov.
Objem odpadu čo najviac minimalizujte (plastové fľaše a obaly od nápojov stláčajte, papierové krabice rozložte), aby bola kapacita vreca využitá čo najlepšie.

Harmonogram distribúcie ďalších vriec pre MČ zapojené v prvej etape 2021

3. – 9. mája Podunajské Biskupice
10. – 16. mája Podunajské Biskupice, Vrakuňa
17. – 23. mája Vrakuňa
24. – 30. mája Staré Mesto
31. mája – 6. júna Staré Mesto
7. – 13. júna Devínska Nová Ves
14. – 20. júna Devín, Petržalka
21. – 27. júna Vajnory

Každému rodinnému domu, ktorý je zapojený do systému zberu zmesového komunálneho odpadu, pracovníci OLO a.s. doručia tašku, v ktorej budú dve rolky vriec na plasty a dve rolky vriec na papier. Každé zapojenie do systému zberu komunálneho odpadu má nárok iba na jednu sadu vriec pre všetkých obyvateľov rodinného domu. Nárok na viac sád vriec vzniká iba tým rodinným domom, v ktorých je registrovaných viac zapojení do systému zberu odpadu.

Odvozový deň triedeného odpadu z vriec do konca augusta nájdete v tabuľke na stránke OLO: https://www.olo.sk/odvozovy-den-triedeneho-odpadu-vrecovy-zber/ alebo na stránke magistrátu: https://bratislava.sk/sk/harmonogram-zberu-triedeneho-odpadu-2021-pre-rodinne-domy-v-mestskych-castiach-v-prvej-etape. Zbierajú sa iba vrecia distribuované spoločnosťou OLO.

Frekvencia odvozu žltých vriec bude počas mesiacov jún, júl a august dvakrát mesačne.
Od septembra 2021 bude frekvencia odvozu 2 x mesačne pri oboch komoditách (papier, plast).

Harmonogram odvozu triedeného odpadu z vriec od septembra 2021 bude zverejnený v auguste.

V deň odvozu odpadu môžu obyvatelia vykladať zviazané vrecia aj vo vlastných modrých a žltých nádobách s objemom do 240 l. Pracovníci pri odvoze odpadu budú vyberať vrecia z nádob, preto je potrebné, aby boli vrecia riadne uzatvorené.

9 komentárov

 1. Lubo píše:

  V májovom termíne pre Vrakuňa sme vrecia nedostali.
  Ako je možné sa k nim dopracovat?

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   prosíme Vás o adresu, kde neboli vrecia doručené; pracovníci OLO Vám ich doručia.
   Vrecia si môžete vyzdvihnúť aj osobne v našej spoločnosti OLO a.s., Ivanská cesta 22, v pracovné dni od 8:00 – 16:00 hod.
   V prípade, že Vám budú vrecia chýbať, kontaktujte prosím zakazka@olo.sk, poprípade volajte na tel. č. 02/50 110 111. Lehota dodania je 30 dní od podania žiadosti v závislosti od prevádzkových možností. Preto je vhodné požiadať o ďalšie vrecia s dostatočným časovým predstihom.

   S pozdravom,
   Team OLO

 2. Ervin Erdelyi píše:

  Dobry den, neboli mi dorucene vrecia na Buzalkovu 13 vo Vajnoroch.
  Dakujem.

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   roznos vriec pre MČ Vajnory sa realizuje tento týždeň od 21.-27. júna 2021 podľa harmonogramu. Dodaj vriec bude zrealizovaný do konca tohto týždňa.

   S pozdravom, Team OLO

   • Ervin Erdelyi píše:

    Dobry den,aj napriek mojej reklamacii nam stale neboli dorucene vrecia na Buzalkovu 13. Za promtne vybavenie mojej opakovanie reklamacie vopred dakujem.

   • Ervin Erdelyi píše:

    Tretia urgencia – stale nemame vrecia.

    • OLO píše:

     Dobrý deň,

     ospravedlňujeme sa, vrecia boli doručené na adresu dnes 30.6.2021.

     S pozdravom, Team OLO

 3. Jana Vlcakova píše:

  Dobrý deň, dnes roznasali na Roľníckej ulici a nás vynechali. Prosim o doručenie vriec. Ďakujem.
  Vlcakova, Rolnicka 341/a, Vajnory

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   ospravedlňujeme sa, vrecia Vám budú doručené v priebehu tohto týždňa.

   S pozdravom, Team OLO