Home » Oznamy » Distribúcia žltých a modrých vriec pre rodinné domy v roku 2024
Publikované: 29.04.2024

Milé obyvateľky, milí obyvatelia rodinných domov, 

od mája 2024 postupne distribuujeme vrecia vo všetkých mestských častiach Bratislavy. Balíčky so žltými a modrými rolkami dodáme zapojeným rodinným domom do konca novembra. Harmonogram nájdete nižšie. 

Žlté a  modré vrecia slúžia na zber triedeného odpadu z rodinných domov a ich počet je určený na 12 nasledujúcich mesiacov. Prosíme, aby ste minimalizovali objem plastového odpadu a nápojových kartónov stláčaním a objem krabíc rozkladaním a stláčaním. Uzavreté žlté a modré vrecia musia byť vyložené v deň zberu od 6:00 do 18:00 hod. na obvyklom mieste zberu zmesového komunálneho odpadu. Toto miesto (a vrecia) musí byť viditeľné a dostupné pre posádku a zvozovú techniku. 

Odvozový deň triedeného odpadu si môžete pozrieť v tabuľke Zistite si váš odvozový deň, triedený odpad – vrecový zber. Financovanie triedeného zberu na území hlavného mesta zabezpečuje organizácia zodpovednosti výrobcov NATUR-PACK, a.s.

V prípade ďalších otázok kontaktujte naše zákaznícke centrum na zakazka@olo.sk alebo cez tel.č. 02/50 110 111.

Ďakujeme, že triedite a zlepšujete tým životné prostredie Bratislavy. Len správne vytriedený odpad môže byť ďalej spracovaný. Dajte odpadu šancu na ďalší život.

 

HARMONOGRAM DISTRIBÚCIE VRIEC 2024

Názov MČ

Obdobie distribúcie

Podunajské Biskupice

1.5.2024 – 30.6.2024  

Vrakuňa

Staré Mesto

Devín

Devínska Nová Ves

Petržalka

Vajnory

 

 

Záhorská Bystrica

1.7.2024 – 31.8.2024  

Dúbravka

Karlova Ves

Lamač

Jarovce

Rusovce

Čunovo

 

 

Rača

1.9.2024 – 30.11.2024

Nové Mesto

Ružinov

6 komentárov

 1. Eva píše:

  Dobry den, podla harmonogramu vyssie sa maju v nasej lokalite distribuovat vrecia v termine 1.7.2024 – 31.8.2024.
  Co v pripade ak uz k dnesnemu dnu ziadne vrecia doma nemame? Mozeme sa zastavit na vasej centrale na Ivanskej a vrecia si vyzdvihnut v predstihu? Dakujem.

  • zuzka píše:

   Dobrý deň,
   mimo hromadnej distribúcie je možné si ďalšie modré a žlté vrecia vyzdvihnúť na zákazníckom centre OLO na Ivanskej ceste 22, Bratislava počas pracovných dní, pondelok až piatok, v čase 7:00h – 16:00hod.
   Ďakujeme, že triedite odpad a prispievate tak k využívaniu obnoviteľných zdrojov.
   S pozdravom, Tím OLO.

 2. Simona píše:

  Dobrý den, dnes na nasej ulici Opletalova ( Devinska Nova Ves) distribuovali vrecia na plast a papier. Nas dom vynechali. Mozem sa spytat,ci nam vrecia budu dorucene alebo ako postupovat? Dakujem.

  • zuzka píše:

   Dobrý deň,
   ďakujeme, že ste nás kontaktovali. Podľa informácií sa na uvedenej lokalite dodané vrecia už našli. Chceme Vám tiež poďakovať za Vašu snahu a spoluprácu pri triedení odpadu. Je to dôležitý krok k ochrane životného prostredia a my si veľmi vážime Vašu podporu a záujem. V prípade akýchkoľvek ďalších otázok alebo požiadaviek, neváhajte sa obrátiť priamo na naše Zákaznícke centrum, mailom na adrese zakazka@olo.sk
   S pozdravom, Tím OLO.

 3. Marian píše:

  Maju distribuovane zlte a modre vrecia nejaky certifikat o zdravotnej nezavadnosti? Vrecia priserne zapachaju a predpokladam, ze su zdraviu skodlive. Takyto druh plastu casto bsahuje Bisphenol A, co je riadne svinstvo…
  Marian

  • zuzka píše:

   Dobrý deň,

   žlté a modré vrecia na triedený zber pre rodinné domy v Bratislave, ktoré distribuujeme nám dodáva naša partnerská spoločnosť OZV NATUR-PACK, a.s.. Tieto vrecia sú vyrobené z LD-PE fóliového typu a označované recyklačným číslom 4. Tento typ recyklátu neobsahuje Bisfenol A (BPA), a nenachádza sa ani v procese výroby primárneho materiálu LD-PE.
   Bisfenol A (BPA) je organická chemická zlúčenina využívaná pri primárnej výrobe plastov resp. polykarbonátov, ako napríklad CD, DVD, dojčenských fliaš, dóz na potraviny, ale využíva sa aj v stomatológii, stavebníctve, elektronike alebo medicíne. Radi by sme zdôraznili, že plastové výrobky obsahujúce bisfenol A sú označené recyklačným kódom 3 alebo 7.
   Na výrobu fólií na balenie využíva výrobca LD-PE Bralén, z ktorých sa následne vyrábajú tieto žlté a modré vrecia na triedený odpad. Technologicky nie je možné iný materiál ako LD-PE použiť. Špecifická aróma/vôňa vriec je dôsledkom ich výroby z recyklovaného materiálu, ktorý nie je možné aj napriek technologickému procesu prania úplne odstrániť. Takže špecifická aróma/vôňa vriec pochádza z recyklovaného LD-PE materiálu. Veríme, že výhody využitia recyklovaného materiálu prevyšujú možný diskomfort so zápachom.
   Sme vďační za takúto zaujímavú otázku a v neposlednom rade aj za aktívne zapojenie do triedeného zberu odpadov v Bratislave.
   S pozdravom, Tím OLO.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *