Home » Tlačové správy » Najväčšie re-use centrum na Slovensku rozširuje zber zachovalých vecí do celej Bratislavy
Publikované: 20.03.2023

Bratislava, 20. marec 2023Hlavné mesto a spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu a.s. (OLO) prichádzajú so zbernými miestami KOLO bližšie k obyvateľom. Počas celého apríla tak môžu svoje zachovalé predmety odovzdať na opätovné použitie priamo vo svojej mestskej časti. Doposiaľ ušetril tento cirkulárny projekt Bratislavu o takmer 100 ton potenciálneho odpadu a privítal viac ako 50 000 návštevníkov. KOLO žije environmentálnymi témami a postupne rozširuje svoje aktivity.

 

Od 1. do 29. apríla 2023 prebehnú zbery  zachovalých a stále funkčných predmetov priamo v jednotlivých mestských častiach Bratislavy. Predmety môžu obyvatelia odovzdať na zberných miestach uvedených v harmonograme https://www.olo.sk/kolo/harmonogram-zberov-pre-kolo/  

Zoznam vecí, ktoré KOLO prijíma/neprijíma nájdu obyvatelia na stránke www.olo.sk/kolo.   Z kapacitných dôvodov nebude na zberných miestach možné odovzdať nábytok väčších rozmerov. Veľké predmety je potrebné priniesť priamo do stálej prevádzky KOLO. Veľké i menšie predmety z druhej ruky je možné v KOLO odovzdať po celý rok.

 

KOLO, najväčšie re-use centrum na Slovensku, navštívilo už viac ako 50000 ľudí 

OLO tvorí spoločne s hlavným mestom niekoľko cirkulárnych projektov. Jedným z nich je práve KOLO, ktoré od otvorenia v októbri 2022 do konca februára 2023 navštívilo už viac ako 50 000 ľudí. Od prvotnej myšlienky projektu ušetrili obyvatelia, hlavné mesto a OLO Bratislavu o takmer 100 ton potenciálneho odpadu. 

 

KOLO už čoskoro otvorí dielňu – opravovňu a spustí aj zber zachovalých elektrospotrebičov 

KOLO žije environmentálnymi témami a neustále sa rozvíja. Súčasťou KOLO je aj HUB cirkulárnych myšlienok – osvetové a kreatívne centrum pre ľudí z Bratislavy a okolia. Prostredníctvom workshopov, prednášok či stretnutí sa tu rozvíjajú a realizujú rozmanité cirkulárne projekty. 

Pole aktivít KOLO sa už čoskoro rozšíri o dielňu – opravovňu. Návštevníci sa môžu tešiť aj na jarné SWAPy oblečenia a rastlín, ako aj workshopy pre deti a rôzne environmentálne podujatia. Zoznam vecí, ktoré KOLO prijíma sa onedlho rozšíri aj o použiteľné a stále funkčné elektrospotrebiče. Bližšie informácie o zbere elektrospotrebičov zverejní OLO už čoskoro.

KOLO je otvorené od utorka do piatka v čase od 10:00 do 18:00 a cez víkend od 10:00 do 17:00. V pondelky je KOLO zatvorené. KOLO je hneď vedľa OLO – na Pestovateľskej 13. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *