Home » Oznamy » Bratislavčania z rodinných domov, ktorí triedite odpad, pozrite sa do poštovej schránky, nájdete v nej nový leták k vrecovému zberu
Publikované: 03.08.2021

V týchto dňoch prebieha distribúcia nových letákov k tretej etape vrecového zberu triedeného odpadu pre MČ Staré Mesto, Podunajské Biskupice, Vrakuňa, Vajnory, Devín, Devínska Nová Ves, Petržalka, Ružinov, Nové Mesto a Rača.

Od septembra sa k nim pridávajú aj Karlova Ves, Dúbravka, Lamač, Záhorská Bystrica, Jarovce, Rusovce a Čunovo, ktorí leták dostanú spolu s balíkom vriec. Do vrecového zberu papiera a plastu tak budú zapojené rodinné domy zo všetkých 17 mestských častí Bratislavy.

V letáku nájdete harmonogram zberu platný od 6. septembra, všeobecné info o triedení odpadu a bližšie info o vrecovom zbere, tak ho nezahoďte 🙂

Nový leták si môžete pozrieť tu.

Na našej stránke nájdete koncom augusta aktualizovaný zoznam odvozových dní podľa ulíc, budeme Vás informovať.

Ak do nového systému zberu ešte nie ste zapojení, kontaktujte nás na zakazka@olo.sk

4 komentáre

 1. Jozef Verdenšteter píše:

  Potrebujem dodať vrecia na papier a plasty. Už sa mi minuli a nemám ani jedno vrece oznámte mi prosím kde si môžem pre ne prísť resp. kedy mi ich dodáte na adresu: Šinkovské 36, Bratislava Vajnory. Podľa mojich info niektorí susedia ich už dostali. Ďakujem za spätnú väzbu .

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   požiadavku sme postúpili kompetentným pracovníkom. Vrecia Vám budú doručené na adresu, posádka vrecia prehodí cez plot.

   S pozdravom, Team OLO

 2. Martin Vasko píše:

  Zdravim, zase raz rozhodnutie z brucha bez otazok a pocuvania tych, ktorych sa to tyka najviac.
  Co zakto vyjst v ustrety a v jeden tyzden poodvazat vsetko co sa da odviest? Parny tyzden je na smeti, triedeny a biologicky odpad v Devinskej. Nie, sa my v OLO vam to rozbijeme a spravime si po svojom.
  Takze dakujeme,
  Devinska.

  • OLO píše:

   Dobrý deň pán Vasko,
   ďakujeme za Váš podnet. Dovoľte obšírnejšiu odpoveď. Zber komunálneho odpadu prechádza v Bratislave zásadnými zmenami; prvou z nich je práve zavedenie vrecového zberu papiera a plastu z rodinných domov a ďalšie budú postupne nasledovať.
   Ubezpečujeme Vás, že rozumieme Vašej požiadavke a s kolegami na dotknutých oddeleniach sa jej venujeme. Záleží nám na vytvorení čo najkomfortnejšieho systému pre občanov.
   Prvým krokom bolo zavedenie spoločného dvojtýždňového zvozu triedeného odpadu z rodinných domov. Synchronizácia s odvozom zmesového komunálneho odpadu (ZKO) je podstatne náročnejší proces. Odvozy ZKO z rodinných domov sú spojené s odvozmi s bytových domov a prevádzok v okolí a majú aj väčšiu mieru variability – častejší a rôznorodejší interval. V prípade, ak to bude v budúcnosti možné, zvozy odpadov upravíme.

   S pozdravom, Team OLO