Home » Tlačové správy » Vianočné stromčeky budeme po novom zbierať podľa harmonogramu a aj zo špeciálnych drevených ohrádok
Publikované: 05.01.2021

Bratislava, 4. január 2021 – V snahe o zlepšenie komfortu obyvateľov pri odvoze vianočných stromčekov, zavádzame pre rok 2021 po sviatku Troch kráľov systematický zber stromčekov, v rámci ktorého sa budú z jednotlivých mestských častí odvážať stromčeky pravidelne v určené dni. V roku 2021 sa takisto uskutoční pilotný zber vianočných stromčekov z drevených ohrádok.

Cieľom nového systematického riešenia zberu a odvozu vianočných stromčekov je, aby boli zbierané organizovane a aby neznečisťovali verejné priestranstvá a zberné hniezda tak ako po minulé roky a nerozfúkaval ich vietor. Vyzbierané vianočné stromčeky materiálovo zhodnotíme v kompostárni.

Obyvatelia bytoviek budú môcť stromčeky ukladať na obvyklé odvozné miesto zmesového odpadu. Obyvatelia rodinných domov zas budú môcť stromčeky ukladať na zberné hniezda triedeného zberu (mestské časti so zavedeným vrecovým zberom  k nádobám na sklo).  Všetci obyvateľky a obyvatelia môžu zároveň kedykoľvek využiť zberný dvor OLO.

Harmonogram odvozu vianočných stromčekov 7.1. – 12.2.2021:

 1. pondelok – Staré Mesto
 2. utorok – Ružinov, Podunajské Biskupice, Vrakuňa
 3. streda – Nové Mesto, Rača, Vajnory
 4. štvrtok – Dúbravka, Karlova Ves, Lamač, Devín, Devínska Nová Ves, Záhorská Bystrica
 5. piatok – Petržalka, Jarovce, Rusovce, Čunovo

Vo výnimočných prípadoch, napríklad dôchodcom alebo nevládnym ľuďom, možno odviezť strom spred rodinného domu pri  zbere komunálneho odpadu, čiže pri výsype čiernej nádoby sa hodí do auta aj vianočný stromček.

V prípade, že by chceli obyvateľky a obyvatelia využiť na „vyhodenie“ kompostovací zásobník alebo zbernú nádobu na bioodpad, na ktorú má nárok každá domácnosť v rodinnom dome, odporúčame minimalizovať objem tohto stromčeka podrvením alebo nasekaním a využiť stromček na kompostovanie, prípadne počkať na zvoz bioodpadu,  ktorý je od 1.marca.

Tento rok sa tiež uskutoční nový systém zberu vianočných stromčekov z 51 drevených ohrádok v mestskej časti Lamač a spolu 39 drevených ohrádok v ostatných mestských častiach.  Na zavedení pilotného projektu sa podieľal poslanec Mestského zastupiteľstva za MČ Lamač Igor Polakovič, ktorý spolupracoval aj na vytvorení podrobnejšej mapy umiestnenia ohrádok. Harmonogram zberu vianočných stromčekov z ohrádok bude rovnaký ako z ostatných obvyklých odvozných miest zmesového odpadu (bytové domy) a zberných hniezd (rodinné domy). Na tomto linku nájdete mapu drevených ohrádok:

https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1e41N3Je0jwS6ma0-Hmv9lAb_AB_Wuanr&usp=sharing

Po 12.2. 2021 sa budú ojedinele nachádzajúce stromčeky energeticky zhodnocovať spolu so zmesovým odpadom.

10 komentárov

 1. Miroslava Batovska píše:

  Dobrý deň!Na Nedbalovej ul19 nám do dnešného dňa neboli odvezené stromčeky. Termín bol uvedený do 12.2 a stromčeky tam máme niekoľko týždňov. Viete prosím zabezpečiť odvoz. Ďakujem!

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   odvoz stromčekov z uvedeného odvozného miesta je naplánovaný na zajtra 23. februára 2021.

   S pozdravom, Team OLO

 2. Jana píše:

  Dobry den, prosim o zabezpecenie odvozu vianocnych stromcekov zo Vcelarskej ulice v Ruzinove. Dakujem

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   stromčeky sa zbierajú podľa harmonogramu v jednotlivých mestských častiach; Váš odvoz bude vykonaný zajtra, v utorok 9. februára 2021.

   S pozdravom,
   Team OLO

 3. Róbert Klin píše:

  Dobrý deň prajem,

  Zberné miesto nebolo vytvorené v MČ Karlová Ves v časti Mokrohájska ulica. Tu pod bytovým domom/ami sa ich tu povaľujú zo dvadsať. Viete ich vyzdvihnúť alebo budú zvezené po 12.2. so štandardným odpadom ako sa avízuje?
  Vopred Vám ďakujem za Vašu odpoveď.

  S pozdravom
  Klin

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   odvoz stromčekov máte naplánovaný na štvrtok, 4. februára 2021.

   S pozdravom,
   Team OLO

 4. Tatiana píše:

  V Karlovej Vsi na Perneckej 33-35 sa tiež povaľuje množstvo stromčekov, vietor ich rozfúkáva po ceste a parkovisku a za posledné 2 štvrtky ich nikto neprišiel zobrať ako bolo od OLO avizované.

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   odvoz stromčekov bude vykonaný vo štvrtok 4. januára 2021.
   S pozdravom, Team OLO

 5. Evelína píše:

  Dobrý deň, prosím o odvoz vianočných stromčekov z adresy Šípková 7 v Starom Meste. Prešli už dva pondelky a stromčeky sú stále pri kontajneroch. Na iných miestach v Starom Meste stromčeky už odviezli.
  Ďakujem.
  Evelína

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   stromčeky budú odvezené v priebehu týždňa. Momentálne sa ich vykladá na odvoz najviac a nie vždy je kapacitne možné odviesť všetky.
   Prosíme o trpezlivosť, postupne budú všetky stromčeky odvezené.

   S pozdravom, Team OLO

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *