Home » Tlačové správy » OLO prichádza s novou službou OLO TAXI – mobilný zberný dvor
Publikované: 05.04.2016

Aktualizácia 2021
Služba OLO Taxi je kvôli nepriaznivej pandemickej situácii až do odvolania pozastavená, od 12. apríla 2021 je opäť spustená.

(V Bratislave, 5.4.2016) Neviete kam so starým nábytkom, kobercom, matracmi či ďalším objemným odpadom? Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) a.s. za vás všetko odvezie a ekologicky zlikviduje. Prichádza totiž s novou službou pre občanov Bratislavy s názvom OLO TAXI – mobilný zberný dvor.
OLO TAXI za vás odvezie objemný odpad a odpad, ktorý je možné spáliť v spaľovni, napr. starý a čalúnený nábytok, skrine, stoličky, stoly, postele, matrace,  dvere, drevo,  podlahovú krytinu – linoleum, koberce,  drevené aj laminátové podlahoviny, periny či textílie. Táto služba však nie je určená na odvoz stavebného odpadu, elektrospotrebičov, biologicky rozložiteľného a nebezpečného odpadu. Cena služby je 25 Eur (aktualizácia od 1.6.2020 je cena služby 35 Eur) a zahŕňa dopravu, nakládku odpadu vyloženého pred domom, jeho odvoz a vykládku.
Cieľom novej služby je v prvom rade poskytnúť občanom Bratislavy pomoc v súvislosti s odstraňovaním objemného odpadu, ktorý je za bežných okolností potrebné odovzdať na zbernom dvore. Obyvatelia ho však často umiestňujú na kontajnerových stojiskách, čím vzniká neporiadok okolo zberných nádob – kontajnerov a ten je správca nehnuteľnosti povinný riešiť dočistením za poplatok. Novou službou by spoločnosť OLO  a.s. chcela predchádzať aj vytváraniu čiernych skládok.
Objednanie služby je možné cez formulár na https://www.olo.sk/ponuka-sluzieb/objednavka-sluzieb-pre-obyvatelov/, mailom na olotaxi@olo.sk alebo telefonicky na Oddelení služieb zákazníkom, na čísle 02/50 110 111. Po prijatí objednávky Vám potvrdíme termín odvozu.

 

18 komentárov

 1. Michaela Hladká píše:

  Dobrý deň, chcem sa spýtať, či je služba opäť spustená, ďakujem pekne.

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   služba OLO Taxi je opäť spustená od 12.4.2021.
   V prípade, ak si chcete službu objednať, môžete vyplniť objednávku na nasledujúcom linku: https://www.olo.sk/ponuka-sluzieb/objednavka-sluzieb-pre-obyvatelov/
   Služba je určená na odvoz objemného odpadu a odpadu, ktorý je možné spáliť v ZEVO (Zariadenie na energetické využívanie odpadu) – starý nábytok, čalúnený nábytok, skrine, stoličky, stoly, matrace, drevo, podlahová krytina – linoleum, koberce, drevené a laminátové podlahoviny, periny, textílie. Táto služba však nie je určená na odvoz stavebného odpadu, elektrospotrebičov, biologicky rozložiteľného a nebezpečného odpadu. Maximálny objem vozidla je 7 m3, nosnosť max. 3 t. Naši zamestnanci nevynášajú odpad z interiérov.
   Cena služby je 35€ s DPH, platba je možná v hotovosti alebo kartou. Cena zahŕňa dopravné náklady, nakládku odpadu vyloženého pred objektom, odvoz a vykládku odpadu.
   Služba sa vykonáva v pondelok až sobotu. V pondelok až piatok v časoch 7:00 h, 9:00 h, 11:00 h a 13:00 h a v sobotu v časoch 7:00 h, 9:00 h a 11:00 h.
   Presný dátum a čas bude upresnený po vzájomnej dohode. Odporúčame si službu objednať aspoň týždeň vopred kvôli vyťaženosti termínov.

   S pozdravom, Team OLO

 2. Janina píše:

  Dobrý den,
  Zo zariaďovania domácnosti máme veľmi veľa kartónových škatúľ, nechceme nimi zapratať celý kontajner. Vezmete aj kartón?

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   papierové a kartónové obaly môžete priviezť na zberný dvor, Stará Ivanská cesta 2, prevádzkové hodiny: pondelok – sobota, od 8:00 – 18:00 hod. V nedeľu a počas sviatkov je zberný dvor zatvorený.

   Podmienky vstupu na ZD:
   Trvalý pobyt v Bratislave, príp. preukázanie vlastníctva k nehnuteľnosti v BA, vyplnenie formulára návštevníka, dodržiavanie pokynov obsluhy. Na vjazd návštevníka do areálu ZD použite osobné motorové vozidlo max. nosnosti do 3,5 t a s prívesným vozíkom max. objemu 1 m³.

   S pozdravom, Team OLO

 3. marcel píše:

  dobry den je potreboval by som dnes odniest dve stare kresla je to mozne ?

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   najbližší voľný termín je v piatok 23.7.2021.

   • cena služby je 35 Eur s DPH, platba za službu je v hotovosti, od 2. septembra 2020 je možná aj platba kartou,
   • cena zahŕňa: dopravné náklady, nakládku odpadu vyloženého pred objektom, odvoz a vykládku odpadu,
   • nakládku odpadu vykoná posádka vozidla OLO a.s., pričom odpad musí byť pripravený pred objektom, na dostupnom mieste pre zvozovú techniku. Naši zamestnanci nevynášajú odpad z interiérov,
   • objednávka je záväzná,
   • maximálny objem vozidla je 7 m3, nosnosť max. 3 tony,
   • presný dátum a čas výkonu služby bude určený po vzájomnej dohode so spoločnosťou OLO a.s.,
   • OLO TAXI – mobilný zberný dvor je služba na odvoz objemného odpadu a odpadu, ktorý je možné spáliť v ZEVO – starý nábytok, čalúnený nábytok, skrine, stoličky, stoly, postele, matrace, drevo, podlahová krytina – linoleum, koberce, drevené a laminátové podlahoviny, periny, textílie. Táto služba nie je určená na odvoz stavebného odpadu a elektrospotrebičov, biologicky rozložiteľného a nebezpečného odpadu.
   • službu poskytujeme len na území Bratislavy.

   S pozdravom, Team OLO

 4. Kristián Pavol píše:

  Dobrý deň,
  potreboval by som odviesť a zlikvidovať vstavanú skriňu. Je to možné?
  Nižšie posielam diely stavanej skrine na odvoz a likvidáciu:
  4x dvere rozmer cca 70×260 cm (materiál sklo, hliník)
  2x polica cca 60×140 cm (drevotrieska)
  1x polica cca 60*200 cm (drevotrieska)
  9x polica cca 60*60 cm (drevotrieska)
  2x bočné drevo 10*260 cm (drevotrieska)
  2x hliníková lišta 280 cm
  1x sada šuflíkov 60*60*42 cm (drevotrieska)

  Police majú hrúbku cca 2cm. Skriňu by som potreboval odviesť z bytu nachádzajúceho sa v Bratislave – Podunajské Biskupice.

  Ďakujem za odpoveď

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   služba OLO Taxi je momentálne pozastavená.
   Ďakujeme za pochopenie.

   S pozdravom, Team OLO

 5. quirchmayr píše:

  dobry vecer,
  kedy je mozne prist pre polickove skrinky a rozny iny kusovy nabytok?

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   momentálne je služba OLO Taxi pozastavená.
   Za pochopenie ďakujeme.

   S pozdravom, Team OLO

   • Katarína píše:

    Dobrý deň prajem potrebovala by som vyviesť 3 postele valendy a 4 kible z farby je vasa služba este aktuálna a chodíte aj do Pezinka ďakujem za odpoved

    • OLO píše:

     Dobrý deň,
     službu poskytujeme len na území Bratislavy.

     S pozdravom, Team OLO

 6. Ivana píše:

  Dobry den, prosim odveziete aj kuchynsky dvojdrez, kuch. pracovnu dosku (je rozdelena na 4 casti) a drevenu paletu ? Dakujem.

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   služba OLO Taxi je určená na odvoz objemného odpadu a odpadu, ktorý je možné energeticky zhodnotiť v ZEVO – starý nábytok, čalúnený nábytok, skrine, stoličky, stoly, postele, matrace, drevo, podlahová krytina – linoleum, koberce, drevené a laminátové podlahoviny, periny, textílie. Iný odpad je potrebné odovzdať na zbernom dvore.
   S pozdravom, Team OLO

 7. Ján píše:

  Dobrý deň, OLO taxi už prosím funguje?
  Ďakujem

 8. Mám nepotrebný použitý nábytok skrine, potrebola by som odvoz nepotrebného nábytku.