Home » Tlačové správy » Zberný dvor Rača otvoríme 15. apríla 2021
Publikované: 12.04.2021

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu a.s. (OLO) opäť otvára prevádzku zberného dvora v mestskej časti Bratislava – Rača.

Zberný dvor na ulici Pri Šajbách 1 bude otvorený od 15. apríla do 30. novembra 2021. Pri vstupe a počas pobytu v ňom je potrebné dodržiavať aktuálne platné hygienické opatrenia (https://korona.gov.sk/platne-hygienicke-opatrenia-mar/).

Zberný dvor bude otvorený tri dni v týždni; v utorok a vo štvrtok od 11.00 do 18.00 hod. a v sobotu od 8.00 do 15.00 hod. s výnimkou štátnych sviatkov. Okrem obyvateľov Rače ho môžu využívať aj obyvatelia mestských častí Nové Mesto a Vajnory.

Podmienkou vstupu je preukázanie trvalého alebo prechodného pobytu v mestských častiach Rača, Nové Mesto alebo Vajnory, prípadne preukázanie vlastníctva alebo nájmu záhrady v týchto MČ a vyplnenie Formulára návštevníka zberného dvora. Vstup je možný len s vozidlom do 3,5 tony, a s prívesným vozíkom max. do objemu 1 m3 a za dodržiavania pokynov obsluhy.

Ročne môže obyvateľ bezplatne odovzdať objemný odpad v maximálnom objeme 150 kg na osobu, maximálne tri vrecia bioodpadu zo záhrad a zelene za týždeň a roztriedený odpad ako papier, lepenka, sklo a plasty.
Odovzdanie drobného stavebného odpadu je spoplatnené na základe VZN č. 6/2020 poplatkom 0,078 Eur/kg, ktorý sa uhrádza hlavnému mestu SR Bratislave.

Zberný dvor je určený pre pôvodcov komunálneho odpadu – fyzické osoby – nepodnikateľov, ktorí sú zapojení do systému množstvového zberu komunálneho odpadu v Bratislave.

V roku 2020 navštívilo zberný dvor v Rači 3836 návštevníkov, ktorí odovzdali skoro 546 ton odpadu.

Spoločnosť OLO a. s. prevádzkuje aj zberný dvor na Starej Ivanskej ceste 2, na ktorom je možné uložiť najviac druhov odpadov v hlavnom meste. Všetky odpady sú pravidelne odvážané na ďalšie zhodnotenie alebo ekologické zneškodnenie.

2 komentáre

 1. Marian píše:

  Dobry den, urcite staci na vstup potvrdenie o prechodnom pobyte ? Minuly rok to nestacilo, zamestnanec zberneho dvoru (aj po konzultacii so zodp. veducim) ma otocil domov pre vypis LV. Dakujem, Marian

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   odpad je možné odovzdať, pokiaľ preukážete potvrdenie o prechodnom pobyte v MČ Rača, Nové Mesto alebo Vajnory a doklad o zapojení sa do systému množstvového zberu, nie starší ako 12 mesiacov, v zmysle prevádzkového poriadku ZD v Rači.
   Ak chcete odovzdať aj stavebný odpad, je potrebné priniesť kópiu LV (zostáva u pracovníkov na ZD).

   S pozdravom, Team OLO

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *