Home » Info » Vrecový zber triedeného odpadu prináša nielen čistejšiu surovinu, ale aj čistejšie verejné priestory
Publikované: 06.10.2020

Ďakujeme Vám za spoluprácu pri efektívnejšom zbere triedeného odpadu z rodinných domov. Tento nový systém zberu z rodinných domov sme v Bratislave vo vybraných mestských častiach zaviedli počas leta. Dáta zo zberov usilovne vyhodnocujeme a priebežne tak budeme systém vylepšovať.

Táto zmena sa týka rodinných domov v mestských častiach Podunajské Biskupice, Vrakuňa, Staré Mesto, Devín, Devínska Nová Ves, Petržalka a Vajnory.

Harmonogram zberu nájdete v letáku a na webe https://bratislava.sk/sk/harmonogram-zberu-triedeneho-odpadu-2020-pre-rodinne-domy-v-mestskych-castiach-v-prvej-etape?

Bližšie informácie o systéme vrecového zberu sa dozviete na https://bratislava.sk/sk/zmena-sposobu-zberu-a-odvozu-vytriedeneho-odpadu-z-rodinnych-domov?

 

Prečo sme prišli s touto zmenou?

Množstvo odpadu každoročne pribúda, na zberných hniezdach sa odpad hromadil a vytriedené suroviny boli znečistené a veľmi často nesprávne roztriedené. Cieľom nového spôsobu zberu papiera a plastu je dosiahnuť zvýšenú mieru triedenia a čistejšie verejné priestranstvá a životné prostredie. Skúsenosti z iných krajín a miest ukazujú, že tento systém je efektívnejší a prináša surovinu podstatne čistejšiu a vhodnejšiu na následnú recykláciu a napokon sa tak tento systém stáva motivujúcejší aj pre spotrebiteľov.

 

2 komentáre

 1. Tomas Fehervizi píše:

  Dobry den,

  rad by som sa spytal, ako postupovat v pripade ze sme minuli vsetky vrecia na vrecovy triedeny odpad (zlte a modre plastove vrecia). Da sa niekde poziadata o nove prosim?

  vopred dakujem.

  Tomas.

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   ďalšie vrecia si môžete vyzdvihnúť na miestnom úrade vo Vašej MČ alebo u nás na Ivanskej ceste 22.

   S pozdravom, Team OLO

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *