Home » Info » Tretí Mestský bazár bude už tento víkend
Publikované: 07.10.2021

Bratislava, 7. októbra 2021 – Tretí bratislavský Mestský bazár sa bude konať už tento víkend. Na záujemcov čaká viac ako 13 ton jedinečných kúskov za symbolické ceny, ktoré nám obyvatelia Bratislavy priniesli počas septembrového zberu. Ide o funkčné predmety, ktoré sa ešte stále môžu niekomu zísť – od nábytku cez kuchynské a domáce potreby, športové náradie, knihy, CD, DVD či rôzne dekorácie. Na svoje si prídu aj tí najmenší pri desiatkach kusoch vyzbieraného detského sortimentu, hračiek a hier.
Mestský bazár sa bude konať v súlade s aktuálne platnými opatreniami a za dodržania hygienických opatrení priamo na mieste.

Ďalšie kolo podujatia Mestský bazár bude najbližšiu sobotu a nedeľu 9. – 10. októbra 2021 v čase od 10.00 h do 18.00 h na Bazovej 8 v areáli Komunálneho podniku Bratislavy.

„Po úspešnom júnovom mestskom bazáre obyvatelia navrhli, aby sa zber vecí konal bližšie k ich bydlisku. V spolupráci so všetkými starostami sme počas septembra zorganizovali zber okrem centrály OLO aj na určenom mieste v jednotlivých mestských častiach. Obyvatelia do zberu priniesli viac ako 13 ton zaujímavých predmetov a vecí, ktoré dostanú druhú šancu práve počas tohto víkendu. Pozývam obyvateľov a obyvateľky Bratislavy na tento Mestský bazár vybrať si z veľkého množstva vecí , ktoré sú pre Vás pripravené. Verím, že každý návštevník odíde nielen s hmotnou vecou ale aj s dobrým pocitom, že dal šancu a ďalšie využitie veci, ktorá by sa inak stala odpadom.“ povedala riaditeľka neziskovej organizácie KOLO Anna Vargová.

Mestským bazárom podporujeme udržateľnosť a cirkulárnu ekonomiku v Bratislave, predchádzame vzniku odpadu, čím zároveň šetríme prírodu a jej zdroje. Preto chcem povzbudiť všetky Bratislavčanky a Bratislavčanov, aby sa zapojili do bazáru nielen vecami, ktoré už nepotrebujú, ale aby si prišli cez víkend nájsť originálne kúsky, ktoré potešia,“ povedala viceprimátorka Tatiana Kratochvílová.

Počas septembra sa podarilo vyzbierať:

knihy, CD, DVD, platne, sklo, porcelán a keramiku, hračky, domáce potreby, kuchynské potreby, dekorácie, časopisy, nábytok, športové potreby, tašky, ruksaky a kabelky, detský sortiment, spoločenské hry, chovateľské potreby, kočíky a mnohé ďalšie.

Vzhľadom na aktuálne platné opatrenia spojené s koronavírusom bude počet osôb v priestore (vrátane personálu) obmedzený. Zároveň bude kladený dôraz na dodržiavanie hygienických opatrení – prekrytie dýchacích ciest rúškom alebo respirátorom, dezinfekcia rúk a dodržiavanie potrebných rozostupov. Prosíme tiež návštevníčky a návštevníkov Mestského bazáru, aby boli ohľaduplní a dodržiavali zavedené opatrenia. Vzhľadom k aktuálnej situácii bude Mestský bazár prebiehať bez sprievodného programu.

Vyzbierané  peniaze sú vedené na transparentnom účte a budú  použité  na vytvorenie stabilného bratislavského reuse centra. Na jeho budovaní už hlavné mesto pracuje v spolupráci s mestskými organizáciami Odvoz a likvidácia odpadu, Metropolitný inštitút Bratislavy, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko a ďalšími subjektmi. Pôjde o jedno z prvých takýchto centier na Slovensku a jeho pilotným projektom sú práve podujatia Mestský bazár, v ktorých plánujeme pokračovať naďalej.

Hlavným cieľom Mestského bazára je podpora znižovania množstva odpadu a šetrenie prírodných zdrojov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *