Home » Tlačové správy » Technologická odstávka v ZEVO (Zariadenie na energetické využívanie odpadu) bývalá Spaľovňa Bratislava v roku 2020
Publikované: 09.09.2020

Spoločnosť OLO a.s. oznamuje zákazníkom, že v termíne od 18.9.2020 do 31.10.2020 bude v ZEVO technologická odstávka.

Od 24.8.2020 do 31.10.2020 neodoberáme odpad od externých zákazníkov z dôvodu príprav a vytvorenia kapacít v zásobníku odpadu v ZEVO.*

Odstávka ZEVO sa nedotkne odvozu zmesového komunálneho, triedeného ani biologicky rozložiteľného odpadu v Bratislave. Zmesový komunálny odpad bude odvážaný na skládku spoločnosti FCC Slovensko v Zohore, podľa vývoja množstva odpadu zvážaného z Bratislavy počas odstávky.

Služba OLO Taxi bude k dispozícii bez obmedzení.

 

Doplnenie 29. októbra 2020

Vážení zákazníci,

dovoľujeme si Vás informovať, že vzhľadom k nepredvídateľným okolnostiam pri technologickej odstávke sme museli pristúpiť k posunu termínu prijímania odpadu od externých zákazníkov; odpad začneme opäť prijímať od 9.11.2020.

Ďakujeme za pochopenie.

10 komentárov

 1. Tomas píše:

  Cakam kym sa to konecne otvori a teraz citam ze ste Predlzili odstavku? Mne sa hromadi odpad a neviem co s nim mam robit. Kam maju firmy odvazat odpad pocas tejto odstavky??

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   z Vami zaslaného podnetu nie je známe, o aký druh odpadu ide. Obráťte sa prosím na naše obchodné oddelenie, obchod@olo.sk, spoločne nájdete vhodné riešenie.
   S pozdravom, Team OLO

 2. Veronika Basta píše:

  Dobrý večer, ten čierny dym z Vášho komína verejnosti vysvetlíte ako, prosím? Popolček pokryl niekoľko ulíc v mestskej časti Podunajské Biskupice. Aké sú hodnoty znečisťujúcich látok zo včera, prosím? Ďakujem Vám za odpovede.

  Ešte dávam do pozornosti tento článok: https://arnika.org/emise-ze-spaloven-odpadu-jsou-vyssi-nez-se-myslelo

  S pozdravom,

  Veronika Basta, poslankyňa Obecného zastupiteľstva v Rovinke

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   v tento deň prebiehal nábeh kotla K2. Nábehové stavy sú povolené podľa vyhlášky 410/2012 § 23 odsek (2). Keďže legislatíva s takýmto stavom počíta, nepovažuje sa za prekročenie emisných limitov ani za porušenie zákona. Situácie sme si vedomý, nie je to bežný jav ani počas nábehu kotlov, hoci doteraz k podobnému javu neprišlo. Obyvateľom Podunajských Biskupíc sa ospravedlňujeme.
   S pozdravom, Team OLO

 3. Jano píše:

  Dobrý deň,
  Technologická odstávka končí 31.10.2020, Znamená to, že od tohto dátumu už bude komunálny odpad z BA vezený do zásobníka, alebo už aj skôr? Ďakujem

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   áno, zmesový komunálny odpad z Bratislavy bude od 2. novembra opäť privážaný zo zásobníka ZEVO (koniec technologickej odstávky je v sobotu 31. októbra).
   S pozdravom, Team OLO

 4. Dominik píše:

  Dobrý deň,

  odstávky v ZEVO trvajú pravidelne viac ako mesiac. Prečo doteraz spoločnosť OLO nenašla spôsob ako komunálny odpad „uskladniť“ kým sa obnoví fungovanie ZEVO? Ako je možné, že vyprodukovaný komunálny odpad v Bratislave, ktorý sa má zhodnotiť energeticky končí na skládke? Napr. spoločnosť KOSIT, ktorá prevádzkuje ZEVO v Košiciach má kapacity na dočasné uskladnenie odpadov, kým skončí technologická odstávka. V Košiciach to vedia a v Bratislave to nevieme? Veď OLO platí zbytočne za skládkovanie komunálneho odpadu, ktorý mohol byť energeticky využitý a následne v oveľa menšom množstve a váhe vyvezený v podobe zvyšnej škvary na skládku. Nedáva to žiadnu logiku, prečo by to takto malo fungovať aj naďalej. Hlavné mesto si musí vedieť efektívne poradiť s komunálnym odpadom, ktorý produkujú jeho obyvatelia. Vo Viedni by na takéto niečo ani len nepomysleli..

  Vopred ďakujem za priamu odpoveď.

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   sme si vedomí potreby znižovania skládkovania zmesového komunálneho odpadu, a preto pracujeme na riešení v zmysle platnej legislatívy. Dovoľte nám poďakovať za Váš aktívny záujem o zlepšovanie životného prostredia.

   S pozdravom, Team OLO

 5. dvojiteF píše:

  Dobrý deň,

  odpad z ulice Medzilaborecká sa aktuálne vyváža do zásobníka ZEVO alebo na skládku ?

  Ďakujem

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   zmesový komunálny odpad z Ružinova sa od 18. septembra vozí na skládku. Technologická odstávka ZEVO trvá do 31. októbra.
   S pozdravom, Team OLO

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *