Home » Oznamy » Odvoz záhradného bioodpadu z rodinných domov bude realizovaný do 1. decembra 2023
Publikované: 15.11.2023

Vážení obyvatelia rodinných domov,

spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu a.s. (OLO) v spolupráci s hlavným mestom predlžuje odvoz záhradného bioodpadu do 1. decembra 2023.

Domácnostiam zapojeným do zberu biologicky rozložiteľného odpadu zo záhrad (BRO), ktoré majú odvoz v nepárny týždeň (47. kalendárny týždeň) vykoná OLO posledný odvoz BRO v období od 20. novembra do 24. novembra 2023, a to v zmysle harmonogramu.
Domácnostiam, ktoré majú odvoz v párny týždeň (48. kalendárny týždeň) vykoná OLO posledný odvoz BRO v období od 27. novembra do 1. decembra 2023, a to v zmysle harmonogramu.

Presný deň odvozu si môžete pozrieť v tabuľke https://www.olo.sk/odvozovy-den-bro/

Štandardne je odvoz BRO zo záhrad v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia (VZN) hlavného mesta o nakladaní s komunálnym odpadom a drobným stavebným odpadom č. 6/2020, realizovaný  spoločnosťou OLO sezónne, a to od marca do novembra, v intervale jedenkrát za 14 dní. O začiatku odvozu v roku 2024 budeme včas informovať. 

V prípade zmeškania termínu posledného odvozu môžete celoročne využiť zberný dvor OLO na adrese Stará Ivanská cesta 2, ktorý je otvorený od pondelka do soboty v čase od 8:00 do 18:00 hod, v nedeľu a počas sviatkov je zatvorený. Podmienky vstupu na zberný dvor nájdete na https://www.olo.sk/zberny-dvor-olo-a-s/.

2 komentáre

 1. Vavrova píše:

  Vzhladom na skutocnost ze v dosledku mierneho pocasia je na stromoch este stale mnozstvo neopadaneho listia, pomohlo by ak by sa odvoz zeleneho odpadu zo zahrad predlzil do konca kalendarneho roka. Takto nasledne zostava tento odpad rozfukany az do najblizsieho jarneho upratovania. Nie kazdy ma moznost odviest odpad do zberneho dvora. Som obyvatelka Karlovej vsi kde zberny dvor nie je zriadeny a Ivanska cesta je pre nas daleko. Verim ze viaceri obcania by posunutie terminu posledneho odvozu uvitalo a prispelo by to k cistejsiemu okolou. Dakujem

  • zuzka píše:

   Dobrý deň,
   aktuálne sa sezónny odvoz zeleného odpadu zo záhrad vykonáva v termíne od začiatku marca do konca novembra, na základe Všeobecne záväzného nariadenia HM SR Bratislavy 1/2018 o nakladaní s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi na území hlavného mesta SR Bratislavy.
   Naďalej platí, že zelený odpad zo záhrad (BRO) je možné celoročne odviesť do Zberného dvora OLO na Starej Ivánskej ceste 22. Viac o zbernom dvore nájde na stránke OLO: https://www.olo.sk/zberny-dvor-olo-a-s/
   BRO je možné odovzdať na vybrané zberné miesta MČ, ktoré nájdete na stránkach magistrátu: Komunálny odpad – Bratislava.sk Zberné miesta spravidla prevádzkujú jednotlivé mestské časti, preto sa ich podmienky môžu líšiť.
   Ďakujeme že triedite zelený odpad a dávate tak šancu na jeho zhodnotenie. S pozdravom, Tím OLO

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *