Home » Tlačové správy » Na zber vianočných stromčekov je v Bratislave viac ako 500 ohrádok
Publikované: 05.01.2022

Bratislava, 5. január 2022 – Hlavné mesto bude aj tento rok zbierať vianočné stromčeky zo špeciálnych drevených ohrádok. Po minuloročnom pilotnom projekte hlavného mesta a spoločnosti Odvoz a likvidácie odpadu (OLO a.s.) sme tento spôsob zberu a odvozu rozšírili na celé územie mesta. Obyvateľky a obyvatelia tak ohrádky nájdu v každej mestskej časti. Ich využitím prispejú k čistejším verejným priestranstvám v Bratislave. Odprevadiť svoj stromček na cestu naspäť do prírody môžu prostredníctvom viac ako 500 ohrádok.

Drevené ohrádky určené na odzdobené vianočné stromčeky sme do ulíc Bratislavy prvýkrát priniesli v januári a februári 2021. Z takmer stovky nainštalovaných ohrádok sme vyzbierali približne 150 ton drevín. Projekt sa stretol s pozitívnym ohlasom obyvateľov a systematický zber a odvoz použitých stromčekov sme preto tento rok rozšírili do všetkých mestských častí. Inštalácia prebiehala postupne od polovice decembra. V celej Bratislave bude k dispozícií počas januára a februára 2022 viac ako 500 ohrádok.

Bratislavčanky a Bratislavčanov prosíme, aby na odkladanie vianočných stromčekov maximálne využívali ohrádky vo svojej mestskej časti. Najbližšiu ohrádku v okolí nájdu obyvatelia na mape:  www.olo.sk/stromceky

Stromčeky budeme odvážať týždenne v období od 10. 1. 2022 do 11. 2. 2022 podľa obvodov:
Pondelky – Staré Mesto
Utorky – Ružinov, Podunajské Biskupice, Vrakuňa
Stredy – Nové Mesto, Rača, Vajnory
Štvrtky – Dúbravka, Karlova Ves, Lamač, Devín, Devínska Nová Ves, Záhorská Bystrica
Piatky – Petržalka, Jarovce, Rusovce, Čunovo

Využitím drevených ohrádok vo svojej mestskej časti obyvateľky a obyvatelia prispejú k tomu, že verejné priestranstvá budú čistejšie. Pravidelne sa totiž stávalo, že použité vianočné stromčeky boli rozhádzané v uliciach mesta. Zároveň dajú drevinám druhú šancu, pretože vyzbierané stromčeky budeme zhodnocovať v kompostárni, kde sa premenia na živiny pre pôdu a nakoniec sa vrátia naspäť do prírody.

Organizovaný zber vianočných stromčekov prostredníctvom drevených ohrádok je ekologickejší, obyvatelia ale môžu využiť aj zberný dvor OLO na Starej Ivanskej ceste 2. V krajnom prípade môžu obyvatelia bytoviek ukladať stromčeky aj na svoje obvyklé odvozné miesto zmesového odpadu a obyvatelia rodinných domov ich zase môžu ukladať k nádobám na sklo.

10 komentárov

 1. Ivan Sollár, Hrebendova 68,0903 214 011 píše:

  Kedy budú odvezené vianočné stromčeky z Hrebendovej ulice v Starom meste. 10. 1. a 24.1.2022 neboli odvezené vracia na plasty a papier pre rodinné domy Hrebendova 66 a 68. Viete to zariadiť v náhradnom termíne.

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   stromčeky sa v MČ Staré Mesto odvážajú z ohrádok a od zvonov na sklo v pondelky a štvrtky.
   Odvoz vriec nebol vykonaný z prevádzkovo-technických príčin. Náhradný odvoz vriec sa vykoná v priebehu týždňa.

   S pozdravom, Tím OLO

 2. Katarína píše:

  Čo sa stane s drevenými ohrádkami po 11,2,2022?

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   drevené ohrádky budú po uvedenom dni postupne demontované a uskladnené za účelom ich použitia pre nasledujúce obdobie.

   S pozdravom, Tím OLO

 3. Katarína píše:

  Dobrý deň, minulý rok sme mali ohradku aj v časti Nový Ružinov, avšak tento rok ju tam nemáme. Ak budeme ukladať stromčeky vedľa stojísk na kontajnery, budú odvezené? Ďakujem

  • OLO píše:

   Dobrý deň,
   v prípade, že ohrádka nie je vo Vašej blízkosti, môžete ako obyvateľ bytového domu ukladať stromčeky aj vedľa stojísk na zberné nádoby. Obyvatelia rodinných domov ich zase môžu ukladať k nádobám na sklo.

   S pozdravom, Tím OLO

 4. Peter píše:

  Prosím vás, kde v okolí Radlinského je ohrádka na vianočné stromčeky?

 5. Brumbert píše:

  Výborný nápad😊veľmi pekne ďakujeme🍀

  • OLO píše:

   Dobrý deň, ďakujeme za Vašu podporu, vážime si ju 🙂

   S pozdravom, Tím OLO

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *