Home » Info » Dobrovoľníci čistili brehy riek a vodných plôch
Publikované: 26.10.2020
Na konci septembra, počas Svetového dňa riek a vodných tokov, sa v rámci celoslovenského podujatia “Zaži čisté rieky Slovensko – Clean Rivers Experience Slovakia” a medzinárodného podujatia “River Cleanup” uskutočnili na viacerých miestach na Slovensku aktivity zamerané na čistenie brehov riek a ďalších vodných zdrojov. Aktivitu organizuje nezisková organizácia Human Health Institute – Inštitút pre Ľudské zdravie, v rámci platformy Žiť vedomo, v spolupráci s občianskymi združeniami a miestnymi iniciatívami.
 
“Tento rok to bolo už po druhý krát, keď sa do spoločného čistenia naraz zapojili ľudia z rôznych miest a obcí. S radosťou a hrdosťou môžeme povedať, že sa zapájajú opakovanie a svojou aktivitou preukazujú podporu spoločnej myšlienke čistých riek a zdravého životného prostredia. Spoločne tak podporujeme globálne ekologické hnutie na lokálnej úrovni.” hovoria organizátori.
 
Za hodinu a pol dobrovoľníci spoločne vyzbierali obrovské množstvo odpadu. Väčšinu vyzbieraného odpadu zanechávajú nedbalí návštevníci alebo obyvatelia, ktorí tu vysýpajú smeti a tým tvoria nelegálne skládky. Menšia časť odpadu sa priplaví po rieke a zachytí sa na brehoch.
 
Sme radi, že aj OLO a.s. patrí medzi stálych podporovateľov podujatí za čistejšie rieky a vodné plochy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *