Home » Info » BREH DUNAJA PRI PEČNIANSKOM LESE JE VĎAKA DOBROVOĽNÍKOM ČISTEJŠÍ

BREH DUNAJA PRI PEČNIANSKOM LESE JE VĎAKA DOBROVOĽNÍKOM ČISTEJŠÍ

Teší nás, že ochrane životného prostredia sa venuje čoraz viac pozornosti a pribúdajú aktivity s podobnou myšlienkou.

Na brehu Dunaja, v rámci vzácneho prírodného územia Pečnianskeho lesa sa v nedeľu 7. júna 2020 konala pilotná aktivita projektu Zaži čistý Dunaj – Clean Danube Experience pod vedením architektky a facilitátorky Dominiky Belanskej.
Pomocou kreatívneho prístupu k ochrane životného prostredia a zdravia sa zapojili záujemcovia, aktivisti, ochrancovia prírody, prišli aj rodiny s deťmi, aby vyčistili toto územie a poukázali na potrebu ochrany životného prostredia.
Hlavným organizátorom projektu je Human Health Institute – Inštitút pre Ľudské zdravie. Jeho zakladateľka Erika Jung považuje za dôležité “Žiť vedomo, za čistý Dunaj, za našu vodu, pre naše zdravie, naše životné prostredie a pre našu budúcnosť.“ Na projekte inštitút spolupracuje s Luciou Ďurčovou z občianskeho združenia Za našu vodu.
Aktivitu podporilo 74 účastníkov, ktorým sa podarilo naplniť tri 1100 l kontajnery komunálneho odpadu, ktoré OLO pristavilo pre túto príležitosť a zabezpečilo ich odvoz a likvidáciu.
Nad podujatím prevzal záštitu primátor Bratislavy, Ing. arch. Matúš Vallo. Hlavným partnerom bola spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu a.s.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *